वैदेशिक रोजगारीमा पीडित भएकाका छोराछोरीलाई पढाउन एक रुपैयाँ अभियान

0
62
SAMSUNG CAMERA PICTURES

नवलपरासी, मंसिर २९ – अन्तर्राष्ट्रिय आप्रवासी कामदार दिवसको अवसरमा नवलपरासी

SAMSUNG CAMERA PICTURES

मा एक रुपैयाँ अभियान सञ्चालन गरिएको छ ।वैदेशिक रोजगारीका कारण प्रभावित भएपनि क्षतिपूर्ति पाउन नसकेका व्यक्तिका छोराछोरीको पढाइमा सहयोग गर्न एक रुपैयाँ अभियान चलाइएको हो । एक जनाले एक रुपैयाँ दिँदा पनि उनीहरुको पढाइका लागि ठूलो सहयोग पुग्ने आशा सहित अभियान चलाइएको आयोजक इन्द्रेणी सामाजिक विकास मञ्चले जनाएको छ ।

SAMSUNG CAMERA PICTURES

नाम एक रुपैयाँ अभियान राखिए पनि सहयोग गर्न चाहनेले इच्छा अनुसार सहयोग गर्न सक्ने संस्थाको भनाई छ । नवलपरासीका वैदेशिक रोजगारीका कारण प्रभावित भएका व्यक्तिका ६५ जना बालबालिकालाई पढ्न समस्या रहेको पाइएको संस्थाको तथ्याङ्क छ ।यी मध्ये २० जनालाई शैक्षिक सामग्री वितरण गरिएको छ । नवलपरासीका विभिन्न ११ ठाउँमा सञ्चालन गरिने अभियानबाट संकलित रकमले उनीहरुलाई शैक्षिक सामग्री सहयोग गर्ने संस्थाका कार्यक्रम संयोजक उमा पौडेलले जानकारी दिनुभयो ।यस्तै दिवसका अवसरमा साताब्यापी कार्यक्रम पनि भइरहेका छन् । पुस ३ गतेसम्म

जनचेतनामुलक र्‍याली, हस्ताक्षर अभियान, प्रतिनिधिसभा तथा प्रदेशसभा चुनावबाट निर्वाचित सदस्यलाई वैदेशिक रोजगार सम्बन्धी ध्यानाकर्षण पत्र बुझाउने, जनचेतनाका लागि सञ्चारमाध्यममा वैदेशिक रोजगारसँग सम्बन्धित छलफल प्रकाशन प्रसारण गर्ने पौडेलले जानकारी दिनुभयो ।

सन् २००० डिसेम्बर १८ तारिखमा संयुक्त राष्ट्र संघको महासभाबाट आप्रवासी कामदार सम्बन्धी प्रस्ताव पारित भएको दिनलाई विश्व आप्रवासी कामदार दिवसका रुपमा मनाउने गरिएको छ । नेपालमा सरकारसँगै सुरक्षित आप्रवासनका क्षेत्रमा काम गर्ने संघसंस्थाले विभिन्न कार्यक्रम गरी दिवस मनाउने गरिएको छ । ujyaaloonline.com

SHARE